חשיבותו של הסכם התקשרות

 מאמר מאת: עו"ד ורה אורמן, מלווה עסקים להצלחה

כדי להגביר את הביטחון בעסק, את התחושה שהעסק עובד בצורה מסודרת, וכדי שבסופו של דבר נכניס יותר כסף לעסק, המלצתי כי כל עסק יערוך הסכם התקשרות עם לקוחותיו, או בשמות האחרים שלו: הצעת מחיר, טופס הזמנת עבודה, או כל שם אחר שתתנו לו, והעיקר שיהיו בו המרכיבים העיקריים שישרתו את העסק שלכם ואת השקט הנפשי שלכם.

handshake-2056023_640.jpg

:מטרות הסכם ההתקשרות  עליו חותם הלקוח, לפני תחילת העבודה

  • הצגת העסק כמי שעובד כמקצוען, מסודר, ברור, יודע מה הוא שווה.

  • תיאום ציפיות מלא וברור בין העסק לבין הלקוח. אם במהלך סגירת העסקה בעל פה הלקוח לא הבין חלק מהדברים, בחתימה על ההסכם הלקוח ישאל שאלות, יחדד לעצמו ולבעל העסק את הדברים שלא היו ברורים ותצאו לדרך, כאשר שניכם מבינים לאן אתם הולכים.

  • מחויבות חתימת הלקוח על הסכם יגביר את המחויבות שלו לעסק, יצמצם ביטולים של עבודה, יגדיל את הגביה ויתווה את גבולות האחריות של בעל העסק כלפי הלקוח.

יצירת קשר:

073-7689288

info@adminz.co.il

 

Thanks! Message sent.

מה ההסכם צריך לכלול:

  • הצגה עצמית של בעל העסק (אל תתביישו, זה המקום לתאר את המקצועיות שלכם, הידע והניסיון שלכם ומה הערך שאתם נותנים ללקוחות שלכם), אל תשכחו לציין את השם שלכם, כתובת (לא חובה), וכל פרט אחר שתרצו שהלקוח ידע. כמו כן, תבקשו מהלקוח לכתוב את הפרטים שלו וכאן הפירוט חשוב: שם מלא, מס' ע.מ/ח.פ, כתובת, טלפון, מייל וכל מידע רלוונטי אחר.

  • פירוט מלא ומדויק של השירות או המוצר אותו רוכש הלקוח. אם זה מוצר – תיאור מדויק שלו. אם מדובר בשירות, מה היקף השירות (כמות שעות, למשך שנה או חד פעמי). כאן אני ממליצה להרחיב כמה שיותר, גם להגברת הבנה של הלקוח (למניעת אי נעימויות), וגם למקרים שבהם הלקוח יבקש מבעל עסק לבצע פעולות נוספות, אשר אינן כלולות בשירות עליו הוא שילם. במקרה זה הלקוח יוכל לקרוא את מה שכתוב בהסכם ולוותר על הדרישה, או לשלם תוספת על מה שלא כלול במחיר אותו שילם.

  • תנאי תשלום על העסקה: במזומן / מראש / בתשלומים או כל אופן תשלום שמתאים לכם, העיקר שיהיה ברור ומפורט ומותאם לאופן אספקת המוצר או השירות.

  • תנאי ביטול עסקה – איך ומתי הלקוח רשאי לבטל את העסקה, וכמה זה יעלה לו.

  • תנאים מיוחדים, אם יש – הגבלת אחריות מקצועית או אחריות מוצר, אזהרה מפני שימוש שלא לפי הוראות וכד'.

!בהצלחה     

:קישור לאתר של עו"ד ורה אורמן

https://www.orman-law.co.il/